Dom jest najważniejszym miejscem w życiu. Budowanie bezpiecznego i spokojnego domu to niezwykłe zadanie. Naszą misją jest towarzyszyć Państwu w tym procesie od samego początku aż po satysfakcjonujący koniec. Pracujemy z wyobraźnią, odkrywamy siłę i naturalne piękno drewna. Łączymy tradycję i kunszt rzemiosła z nowymi trendami w budownictwie mieszkaniowym. Nasze domy wykonujemy w technologii szkieletowej bazującej na rozwiązaniach niemieckich. Oferujemy Państwu naszą wiedzę, zaangażowanie i wyobraźnię oraz najwyższą jakość naszych usług.

Budowa domów „pod klucz”

Budynek zawierający wykończenie całkowite, z pomalowanymi ścianami, okładzinami z glazurą, wykończonymi podłogami, stolarką, instalacjami wraz z białym montażem czyli podłączenie urządzeń oraz armatury kończącej instalacje ciepłej i zimnej wody.

Budowa domów w stanie deweloperskim

Za budynek w stanie deweloperskim uważa się taki, który jest całkowicie wykończony z zewnątrz, ma ocieplony dach, rozprowadzone instalacje, ale bez montowania urządzeń – na przykład pieców, ściany gotowe są do malowania, a posadzki do wykonania podłóg.

Budowa domów w stanie surowym zamkniętym

Stan surowy zamknięty to wylanie i izolacja fundamentów, postawienie ścian, wykonanie stropów, ścianek działowych i schodów, dom ma wykonany dach oraz wstawione okna i drzwi.

Budowana garażów, magazynów, wiat

Obiekty drewniane są łatwe i szybkie we wznoszeniu oraz wykańczaniu, a przy tym zwykle harmonijnie komponują się z domem i jego otoczeniem. Drewniany garaż jest tańszy od murowanego, wznosi się go zdecydowanie szybciej i łatwiej go ogrzać.

Dlaczego domy z drewna?

CIEPŁO

Domy z drewna to inwestycja w ciepło i energooszczędność. Drewno jest doskonałym izolatorem i najcieplejszym budulcem. W zimie łatwo jest nam ogrzać budynek i zachować na długo wysoką temperaturę w pomieszczeniach, latem chronimy się przed upałem w przyjemnym chłodzie. W porównaniu do budownictwa tradycyjnego, zapotrzebowanie energetyczne domów o szkielecie drewnianym jest co najmniej dwukrotnie mniejsze. Co z tego wynika? Przede wszystkim niższe rachunki za ogrzewanie i optymalna temperatura pomieszczeń przez cały rok.

NOWOCZESNOŚĆ

Szybkość i precyzja wykonania to niezaprzeczalne atuty procesu stawiania domów szkieletowych. Taka konstrukcja pozwala również na elastyczne i wygodne rozwiązania projektowe. W porównaniu do budownictwa tradycyjnego, ściany szkieletowe mają mniejszy przekrój przy zachowaniu bardzo dobrej izolacyjności budynku. Oznacza to, że w takim domu zyskujemy dodatkowe metry kwadratowe powierzchni. Warto dodać, że na Zachodzie Europy (szczególnie w państwach skandynawskich, w Niemczech i Austrii), budownictwo szkieletowe jest podstawową technologią stosowaną w budownictwie mieszkalnym.

EKOLOGIA / NATURA

Drewno jest materiałem szczególnie elastycznym. Pozwala na wykonanie wykończenia wnętrz i fasady w dowolnym stylu: nowoczesnym, minimalistycznym, eklektycznym, tradycyjnym czy rustykalnym. Nasza technologia opiera się na ekologicznych i naturalnych materiałach.  Konstrukcja drewniana oraz zastosowanie drewna do wykończenia wnętrz zbliża dom do natury i wpływa na nasze samopoczucie. W drewnianym domu nie czuć chłodu stalowych konstrukcji i zimna betonu. Drewno to spokój ducha, cisza i harmonia.

ZAPRASZAMY DO KONTAKTU

ul. Pogodna 3a, 39-300 Mielec
tel. +48 796 522 642
biuro@drewnobudowa.com